Rain Protect / niewidzialna wycieraczka - najczęściej zadawane pytania

Jak działa RainProtect?

  • RainProtect tworzy specjalną, nanocząsteczkowo-hydrofobowa warstwa produktu, która zapewnia bezproblemowe odprowadzanie wody z szyb w trakcie jazdy powyżej prędkości 55 km/h. Woda (ma znaczenia w jakiej formie - deszcz, śnieg, grad) w postaci dużych kropli z łatwością spływa pod wpływem pędu powietrza, dzięki czemu polepsza się widoczność. Najlepsze efekty działania uzyskuje się przy prędkościach ponad 70 km/h – wtedy to opływające auto powietrze niemal natychmiast zdmuchuje osadzające się na powierzchni szyby krople deszczu, czyniąc ją całkowicie przejrzystą. Co ciekawe, przy prędkości ok. 90 – 100 km/h niewidzialna wycieraczka pozwala na niemal całkowite zrezygnowanie z pomocy tradycyjnych wycieraczek samochodowych.

 


 

Czy RainProtect zwiększa bezpieczeństwo?

  • TAK. RainProtect zdecydowanie podnosi bezpieczeństwo podróży – umożliwia szybsze dostrzeżenie przeszkody na drodze, przez co skraca czas reakcji kierowcy na niebezpieczeństwo o min. 1 sekundę. Oznacza to, że przy prędkości 50 km/h droga hamowania skraca się o 18 metrów.

 


 

Czy RainProtect można stosować cały rok?

  • TAK. Produkt RainProtect przeznaczony jest do całorocznego użytkowania nie tylko w okresie jesienno-zimowym. W okresie letnim doskonale sprawdza się w przypadku gwałtownych burz którym towarzyszą gwałtowne opady i ulewy. Dodatkowo ułatwia czyszczenie z brudu i kurzu w związku z czym szyby pozostają czyste przez dłuższy czas.

 


 

Czy RainProtect sprawdza się w przypadku usuwania owadów z szyby?

  • TAK. Ze względu na to, że powłoka hydrofobowa działa jak naturalna bariera owady znacznie trudniej przylegają do powierzchni szyby w związku z czym ich usuwanie jest znacznie ułatwione.

 


 

Jak RainProtect wpływa na komfort jazdy?

  • RainProtect zdecydowanie zmniejsza zmęczenie kierowcy podczas jazdy poprzez ograniczenie pracy wycieraczek.

 


 

Jak długo RainProtect zapewnia ochronę

  • Prawidłowo przeprowadzona operacja nakładania preparatu na szybę auta powinna dać zadowalające efekty nawet do 6 miesięcy.